StyleGame

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
StyleGame

Online Tutorials

Va rog sa faceti cunoscut forumu. Cum puteti ajuta? De preferat la status pe yahoo messenger massuri etc. Va urez bafta in a ne ajuta cu respect echipa stylegame

    Meta tag-uri in HTML

    CYobY
    CYobY
    Administrator
    Administrator


    Mesaje : 197
    Data de inscriere : 04/10/2009
    Varsta : 30
    Localizare : VASLUI

    Meta tag-uri in HTML Empty Meta tag-uri in HTML

    Mesaj Scris de CYobY Dum Mai 16, 2010 6:21 pm

    Folosind aceste taguri motoarele de căutare vă pot găsi şi în acelaşi timp indexa mult mai uşor. O să vi le spun mai jos pe cele mai folosite plus o mică definiţie ale acestora.
    Codurile se adaugă după ce am deschis tagul , un exemplu de cod:
    Meta tag-uri in HTML 2cxc8i
    La title este numele siteului/paginii care apare şi în browser.
    Apoi urmează description, descrierea siteului/paginii (vezi exemplu mai jos).
    La keywoards scrieţi câteva cuvinte care definesc pagina voastră, nu trebuie să folosiţi în exces, în urma unor căutări după acele cuvinte puteţi fi în primele poziţii pe motoarele de căutare.
    Meta tag-uri in HTML Kbezbq
    Copyright nu prea este întâlnit dar nu trebuie omis.
    La Author cred că deja v-aţi dat seama, numele vostru sau al echipei care a lucrat.
    Email de contact sau emailul vostru, urmând ca mai jos să setaţi forma caracterelor, eu am ales UTF-8.
    Distribution se referă la categoria siteului, global sau local.
    Deasemenea Rating este foarte important şi el, poate fi General ca în exemplul dat mai sus, Restricţionat sau cu conţinut pentru adulţi.
    Dacă vreţi ca siteul să apară în motoarele de căutare folosiţi INDEX, dacă nu vreţi folosiţi NOINDEX.

      Data/ora curentă este: Dum Mai 19, 2024 3:41 pm