StyleGame

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
StyleGame

Online Tutorials

Va rog sa faceti cunoscut forumu. Cum puteti ajuta? De preferat la status pe yahoo messenger massuri etc. Va urez bafta in a ne ajuta cu respect echipa stylegame

    O banda mai mare !

    CYobY
    CYobY
    Administrator
    Administrator


    Mesaje : 197
    Data de inscriere : 04/10/2009
    Varsta : 30
    Localizare : VASLUI

    O banda mai mare ! Empty O banda mai mare !

    Mesaj Scris de CYobY Vin Oct 16, 2009 1:48 am

    In primul rand, eu mi-am optimizat aceasta functie, dar nu ma pot pronunta, fiindca nu am retea de tip LAN.

    Pasul 1: Dati click pe butonul Start si selectati Run
    Pasul 2: In casuta de dialog scrieti gpedit.msc, iar apoi apasati pe OK
    Pasul 3: Se va deschide o fereastra in care veti da dublu-click pe Computer Configuration -> Administrative Templates -> Network -> Qos packet Scheduler.
    Pasul 4: Dublu click pe Limit reservable bandwidth.
    Pasul 5: Acum, va va aparea Not Configured, dar de fapt este configurata din fabrica la 20 %. Dati click pe Enable si puneti in casuta de mai jos 5, dupa care apasati OK

    ATENTIE: Aceasta setare va avea efectul dorit doar daca aveti instalat QoS Packet Scheduler.

    Pentru a vedea daca aveti sau nu instalata optiunea respectiva, dati click dreapta pe My Network Places, care se gaseste pe Desktop (daca nu aveti My Network Places pe Desktop, dati click dreapta pe Desktop, selectati Properties. Acum, in tab-ul Desktop al ferestrei, dati click pe butonul Customize Desktop, si bifati casuta corespunzatoare la My Network Places. Apoi, OK si Apply), si selectati Properties. In fereastra deschisa, click dreapta pe Local Area Conection, si selectati iar Properties. In tab-ul General, aveti toate protocoalele si serviciile care sunt instalate pe calculator. De obicei, setarile tipice pentru internet de la instalarea sistemului de operare includ pe langa protocolul TCP/IP, seviciul Qos si un Client la Microsoft Networks

    Si chiar merge ! Mai ales daka ti un srv de cs happy
    Succes !

      Data/ora curentă este: Lun Mai 06, 2024 9:56 pm